Nytt vänskapsavtal 2023

Publicerat: 2022-10-11 - 15:40 - Skrivet av Calle Thelin

Vellinge Golfklubb har inför säsongen 2023 ingått ett greenfeeavtal med Trelleborgs GK, Tegelberga GK, Söderslätts GK samt Bedinge GK.

Detta innebär att våra medlemmar* från respektive klubb kan spela på varandras banor alla dagar i veckan efter klockan 13.00 för enbart 300 kronor. Vi som klubbar har förstått kraften av nära relationer och samarbeten med likvärdiga anläggningar i närområdet. Vi lyssnar på våra medlemmar och strävar kontinuerligt efter att öka vårt attraktionsvärde så att helhetsupplevelsen blir trevligare för våra medlemmar, gäster och samarbetspartners. Givetvis kommer de som har fullvärdigt medlemskap inklusive Trelleborgs GK fortsatt spela fritt där likt tidigare.

Vi önskar alla ett trevligt avslut på golfsäsongen.

Med vänliga hälsningar,
Styrelsen

*Gäller ej greenfeemedlemskap samt nybörjarmedlemskap